GPS Routes & Training Logs  Hnutí za přímou demokracii, člen evropské sítě NETWORK FOR DIRECT DEMOCRACY
Hnutí za přímou demokracii, člen evropské sítě NETWORK FOR DIRECT DEMOCRACY
 
  Přihlášení / Registrovat
ne 28.květen 2023, 19:16
Jazykové verze
Vyberte si jazykové rozhraní:

Czech English
 
Software
· MC Navi
 
Menu
· Domů
· Akce
· Ankety
· Banners
· Co je jinde
· Content
· Diskuzní fóra
· Downloady
· Galerie
· Kontakt
· Novinky
· Profil uživatele
· RSS
· Statistika
· Top
· Trasy
· Tréninkové logy
· Témata
· Vyhledávání
 
Kalendář
květen 2023
poútstčtsone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 
Reklama
GPS Routes & Training Logs
GPS Routes & Training Logs
 
Kdo je přítomen
Právě je 26 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
 
Stories: ČSSD se zase chlubí, co dokázala, tentokrát silnicemi 
ČSSD se zdá se inspirovala v dobách hluboké totality, kdy se stavěly Potěmkinovy vesnice. U strany, kterou vede bývalý člen ÚV Československé strany socialistické, to určitě není překvapením. Tentokrát se chlubí tím, jak investuje do silnic a železnic. Pravda je ale trochu jiná.

Středočeská organizace ČSSD, kterou vede hejtman Rath, vydala reklamní inzerát, ve které nás informuje, jak investovala 9 miliard do silnic a do rozvoje vlakové dopravy. Hezké, ale kde je to vidět?


Zdroj obrázku: idnes.cz

Investicemi do železniční dopravy mají na mysli zřejmě to, že bez výběrového řízení budou veškerou železniční dopravu zajišťovat České dráhy. Přitom byl další zájemce, který nabízel nižší cenu a lepší vlaky. Neměl by alespoň dostat šanci? Proč máme pořád platit monopolního provozovatele, který toho za 20 let příliš neukázal? A není to protizákonné, zadávat zakázku v hodnotě mnoha miliard bez výběrového řízení? Proč to v autobusové dopravě jde a na železnici ne? A to uzavřené smlouvy jsou v některých krajích až na 20 let!

České dráhy již v návaznosti na to začaly nakupovat nové vlaky pro zajištění dopravy v regionech. Opět ale zase po svém a po Česku. Vypsaný tendr byl šit na míru jednomu dodavateli, protože podmínky na vlaky byly takové, že je splňoval jen jeden výrobce. Navíc tyto vlaky jsou motorové, ale mají jezdit na elektrifikovaných tratích. Má to logiku? Má u nás vůbec něco logiku?

Vraťme se k investicím do silnic. Za dvouleté působení ČSSD ve Středočeském kraji byla opravena snad jen jedna silnice - v Brandýse před příjezdem papeže. Jinak alespoň v mém okolí nedošlo k žádným ucelenějším opravám. Dokonce byla zrušena již naplánovaná oprava silnice 113 v Českém Brodě, kde se ještě před tím prováděla oprava kanalizace.

Realita je tak zcela jiná, než nám ČSSD prezentuje. Většina cest třetí třídy je v takovém stavu:

Toto je konkrétně silnice mezi Škvorcem a Dobročovicemi. Tak vypadá celá, není to jen jeden úsek. Oproti jiným je ale ještě dobrá, sice jízda na kole je tak pro MTB, auta si vymlátí tlumiče, dá se ale ještě projet. Jsou i mnohem horší úseky. Například silnice mezi Sibřinou a Královicemi. Ta patří Středočeskému kraji až na malý kousek před Královicemi, která patří pod Prahu. U značky Praha ale začíná krásná hladká silnice. Zbytek vypadá takto:

Také takto:

A takto:

Díry jsou 10cm hluboké, auta musí kličkovat a téměř zastavit, cyklista také musí kličkovat a najíždět ke středu vozovky, kde zase hrozí srážka s auty, která také kličkují. Silnice jsou opravdu nebezpečné, řidič sleduje většinu času vozovku a nevěnuje se plně provozu a jiným účastníkům. Nebezpečné je to hlavně pro chodce a cyklisty, které může snadno někdo přehlédnout. Ale hlavně že si dává ČSSD reklamy s obrázky hladké silnice z rakouských Alp. Že by ve středočeském kraji nebyla jediná hladká silnice? Asi ne, alespoň ne třetí třídy. Nebo tomu máme rozumět tak, že těch 9 miliard poslal Rath na opravu silnic do Alp?

Aktualizace: Tak máme polovinu června a silničáři se pochlapili. Ale místo ofrézování a položení nového povrchu došlo jen na naplácání asfaltu lopatou, takže hrbolatost je v podstatě stejná, jako když byla silnice rozmlácená. Jediný rozdíl je, že tam již nejsou kusy rozlámaných kostek asfaltu. Jinak to drncá úplně stejně.

Uveřejněno v st 21.duben 2010, 0:00 od Mike
Příbuzná témata:

Routes

Odpovědět na téma
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

autopřihlášení
Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 
Příbuzné odkazy
· Více o Routes
· Novinky od Mike


Nejčtenější článek o Routes:
Mapování pro OpenStreetMap

 
Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosíme, udělejte si čas a ohodnoťte tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Ucházející
Špatný


 
Předvolby

 Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

 
Powered by phpBB-nuke. All rights reserved. Stránka generována 0.538 vteřin, 35 SQL dotazů.